09.05.2020 r., grupa ponad 20 – tu uczniów, mających lekcje z prof. Dudkiem, wzięła udział w nietypowych zajęciach. Prowadzącymi były pracownice Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a poświęcone były, najpierw, zagadnieniom związanym z różnorodnością tożsamościową i przejawami dyskryminacji, a następnie, z elementami kultury żydowskiej.
Zajęcia miały formę warsztatową czyli krótkich, intensywnych spotkań online, angażujących uczestników w różnorodne działania. Była to szansa dla uczniów i uczennic na uzupełnienie nauki, ale także na kontakt z kulturą i ze sobą nawzajem.
Zajęcia to także niezwykłe wykłady, które można oglądać na ekranie komputera. Ważne są w nich interakcje, zadawanie pytań i relacje. Wykorzystywane są różne możliwości, jakie dają nowe technologie. Ogląda się wspólnie fragmenty filmów, odsłuchuje nagrania, rozwiązuje zagadki i quizy.
Dla uczestników były to niestandardowe lekcje, które przypadły im do gustu, a Ci, którzy nie chcieli, bądź nie mogli wziąć w nich udziału, muszą czekać na kolejną okazję.