Wycieczka do Torunia


18.04 klasa IIB pod opieką swojego wychowawcy K. Dudka udała się na wyjazd edukacyjny do Torunia. Podczas pobytu uczestniczyliśmy w grze miejskiej Zaczęliśmy od godzinnego zwiedzania Torunia. W tym czasie, przewodnik zapoznał nas z topografią Starego Miasta, dzięki czemu łatwiej było poruszać się po nim w trakcie zabawy, zobaczyliśmy najważniejsze zabytki, poznaliśmy historie znanych mieszkańców Torunia oraz otrzymaliśmy garść wskazówek, które przydały się  przy rozwiązywaniu zadań. Na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego, każda z drużyn otrzymała kartę gry wraz z mapkami. Na karcie znajdowały się zadania o stopniu trudności adekwatnym do wieku uczestników. Wszystkie zadania dotyczyły Torunia, jego historii, miejsc, zabytków, słynnych mieszkańców, legend. Dzięki temu mogliśmy się, nie tylko bawić, ale także uczyć. Są one żywymi lekcjami historii. Zadania wymagały od uczestników odrobiny orientacji w terenie, sprytu, spostrzegawczości, minimalnej ilości kondycji fizycznej oraz  zdolności matematycznych. Wygrała drużyna, która zdobyła największą ilość punktów. Zwycięzca otrzymał nagrodę niespodziankę oraz pamiątkowy dyplom. Jedyne co nam się nieudało to pogoda, ale na nią wpływu nie mamy.