Warsztaty chemiczne na UMK w Toruniu


          18 04 b.r. grupa uczniów z klasy II c, wzięła udział w warsztatach chemicznych w Katedrze Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tematem przewodnim zajęć były gazy oraz proces krystalizacji. Ekscytujące i pełne niesamowitych eksperymentów niemal dwugodzinne zajęcia, poprowadziła dla nas Pani mgr Agata Szumera. Młodzież otrzymywała lub/i badała właściwości: tlenu, wodoru, dwutlenku węgla, metanu i butanu. Drugą część warsztatów poprowadził dla nas Pan mgr Jakub Szumera. Uczniowie samodzielnie krystalizowali substancję organiczną z alkoholu, używając chłodnicy zwrotnej i płaszcza grzejnego.

          Poprowdzone specjalnie dla nas warszaty okazały się niezwykłą edukacyjną przygodą, która pozostawiła w nas głód wiedzy chemicznej i chęć dalszej nauki chemii poprzez ciekawe eksperymentowanie w szkolnej pracowni chemicznej.

                                                                                                               Sławomir Bladowski – opiekun grupy

https://youtu.be/GAS95IG2NS0

https://youtu.be/25mK8DuGuVg