Uroczysty apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości


Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 roku. Na czele państwa stanął wówczas Józef Piłsudski. Polacy tworzyli państwo, prowadząc walkę o jego granice. Wreszcie powstała II Rzeczpospolita.

10 listopada 2023 r., odbył się uroczysty apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klasy 1a, 2a i 2b uświetnili obchody 11 Listopada montażem słowo – muzycznym pt. „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!…”. Na początku uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor, który w swym wystąpieniu podkreślił jak ważne, dla nas Polaków, jest odzyskanie niepodległości. To, że dziś możemy żyć w wolnej Polsce zawdzięczamy bohaterstwu, heroizmowi i poświęceniu wielu żołnierzy. Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Uczestnicy apelu wysłuchali utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. Artyści i organizatorzy zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.