Spotkanie z absolwentką – Aleksandrą Dobies


03 czerwca 2022 r. naszą szkołę odwiedziła Aleksandra Dobies – absolwentka rocznik 2005. Pani Dobies ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olszynie. Obecnie pracuje na stanowisku specjalistki ds. doradztwa, projektów i promocji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Ponadto jest autorką, ciepło przyjętej przez krytykę, książki pt. „Uroczysko”, za którą zdobyła Literacką Nagrodę Warmii i Mazur – Wawrzyn Czytelników 2021. Spotkanie z autorką rozpoczęły wspomnienia okraszone zdjęciami ze szkolnych murów. Młodzież mogła zapoznać się z rozwojem kariery naszego gościa: od momentu prowadzenia osobistego bloga literackiego, pracy w bibliotece czy współpracy z mediami lokalnymi, po wydanie własnej książki. Następnie gość przedstawił wykład dotyczący niesamowitej Warmii, mitów, podań słowiańskich w „Uroczysku”. Uczniowie mogli zapoznać się z informacjami,  jak długo trwała praca nad stworzeniem dzieła oraz na czym polegał proces wydawniczy książki. Nie ulega wątpliwości, że sukcesy i kariera naszych byłych uczniów są najlepszym drogowskazem dla uczącej się młodzieży. „Uroczysko” Aleksandry Dobies wzbogaci zbiory szkolnej biblioteki.

Tego samego dnia klasa 1b miała możliwość ponownie spotkać się z Panią Aleksandrą podczas godziny z wychowawcą . Nasz gość poruszył temat pisania tekstów literackich, sposobów ich publikacji oraz realizacji własnych zainteresowań w przestrzeni kulturalnej. Spotkanie zorganizowały panie Martyna Durzyńska i Dagmara Zawarczyńska – Kutarba.


Opublikowano: 8 cze 2022