„Romeo i Julia” w Warszawie


8 czerwca część uczniów  klas 2a, 2b, 2t, 3a  i 3b  uczestniczyła w wyjeździe do Warszawy, do teatru Studio Buffo. Celem był spektakl „Romeo i Julia” w  reżyserii i choreografii Janusza Józefowicza, z muzyką Janusza Stokłosy. Akcja dramatu  została przeniesiona w przyszłość, co ukazało ponadczasową wymowę sztuki.  Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych. To dramat rodziców i dzieci, którzy nie umieją ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich potrzeb. W spektaklu nie było scenografii –  jej funkcję pełniły animacje 3D. Sprawiało to wrażenie, jakby wyświetlane na ekranie futurystyczne miasto, czy podwodny świat był na wyciągnięcie ręki. Dodatkową atrakcją przedstawienia była kurtyna wodna, z prawdziwym deszczem, w którym tańczyli i śpiewali aktorzy (co niektórzy uczestnicy wycieczki odczuli na własnej skórze). Wrażenie na widzach zrobiła różnorodna muzyka, gra aktorów, wykonanie piosenek i efekty specjalne.