II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT


Serdecznie zapraszamy Was na II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT. Jest to druga edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych i średnich podczas którego, uczestnicy będą mogli spotkać się z partnerami oraz uczestniczyć w zadaniach konkursowych z programowania, AI, tworzenia gier, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki. W tym roku dla uczniów  przygotowaliśmy siedem dywizji tematycznych:

 1. AI – tylko dla szkół ponadpodstawowych
 2. GameDev
 3. Programowanie
 4. Robotyka
 5. Druk 3D
 6. Cyberbezpieczeństwo
 7. Cloud – tylko dla szkół ponadpodstawowych

W tegorocznej edycji, wzorem roku poprzedniego, mogą wziąć udział uczniowie klas 7 i 8, oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy tworzą zespoły dwuosobowe pod nadzorem opiekuna z danej szkoły, którą reprezentują. Rejestracja odbywa się przez formularz na stronie mistrzostwait.com i trwa do 29 września (do dnia półfinałów) do godz. 10:00.

Mistrzostwa IT odbywają się w 3 etapach:

 • Eliminacje – szkoły wyłaniają reprezentantów na podstawie rekrutacji wewnętrznej i rejestrują zespoły
 • Półfinały – w formie testu online dnia 29.09.2023 r. na stronie mistrzostwait.com
 • Finały – w formie zadań praktycznych w dniach 6-7 października 2023 r. w Poznaniu
  • 6 października 2023 r. – Szkoły Podstawowe, klasy 7-8
  • 7 października 2023 r. – Szkoły Ponadpodstawowe

Uczestnictwo we wszystkich etapach Mistrzostw IT oraz bilety wstępu dla Finalistów, Opiekunów i uczestników seminariów na teren MTP, podczas Finałów Mistrzostw IT, będą darmowe i dają dostęp do całej przestrzeni Poznań Game Arena w danym dniu uczestnictwa.

Dodatkowo dla uczestników półfinałów, którzy się nie zakwalifikują do Finału Mistrzostw IT, będą losowane bilety wstępu na PGA. Pula biletów jest ograniczona.

Partnerzy wydarzenia przygotowali: bezpłatne szkolenia kwalifikacyjne dla nauczycieli/opiekunów zespołów; nagrody dla uczestników, opiekunów oraz szkół, z których będą się wywodzili zwycięzcy Finałów.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę mistrzostwait.com, a w razie pytań pozostajemy do dyspozycji pod adresem mailowym support@v8team.pl oraz numerami telefonów podanymi poniżej i na stronie internetowej Mistrzostw IT.

Zachęcam do wzięcia udziału – mgr KRZYSZTOF Staszan

Załącznik poczty