Nasza szkoła liderem województwa warmińsko-mazurskiego


Zespół Szkół Licealnych w Morągu

liderem  województwa warmińsko-mazurskiego w podwyższaniu

kompetencji z zakresu ICT.

5 października 2018 r.  odbyła się uroczysta Gala IT Szkoły NASK. Uroczystość miała miejsce w „Przestrzeni from Facebook” w Warszawie. Wyróżnienie za I miejsca w województwie warmińsko-mazurskimwśród szkół biorących udział w tym prestiżowym projekcieodebrał w imieniu Dyrekcji ZSL Krzysztof Staszan – szkolny koordynator programu IT Szkoła.

Program IT Szkołajest realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK w partnerstwie z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki i ma za zadanie podwyższanie poziomu kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

W czasie gali zostały zaprezentowane projekty:

  1. Blogerzy, youtuberzy i inni – świat młodych twórców Internetu. Badania NASK”.
  2. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna OSE.
  3. O cyberbezpieczeństwie i nowoczesnych technologiach w perspektywie europejskiej

Uroczystość została wzbogacona o warsztaty, które poprowadził Petros PsyllosCzy sztuczna inteligencja jest lepsza niż naturalna głupota?

IT Szkołato internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Program adresowany jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką jak również do tych, którzy posiadają już podstawową wiedzę z tego zakresu. Poziom materiałów jest zróżnicowany.

Projekt IT Szkoła wpisuje się w priorytety MEN – „Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci”.