ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC 2019 POMOC DLA KUBY SIEPIOŁY


kwiatek2

„Jak co roku, również w tym, wspólnie z nauczycielami namawiamy Państwa, aby kwotę przeznaczoną na zakup kwiatów na zakończenie roku, przeznaczyć na pomoc dla Kuby.
Kuba Siepioła – 11-letni chłopiec, morążanin, uczeń trzeciej klasy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie. Od urodzenia chorujący na dziecięce porażenie mózgowe, retinopatię wcześniaczą, ma również problemy z kojarzeniem, od dwóch lat cierpiący również na padaczkę. Podopieczny fundacji Zdążyć z Pomocą. Zaburzenia widzenia związane z retinopatią miał korygowane dwa razy laserowo, także ma osłabione widzenie.

Aktualnie toczona jest walka ze skutkami dziecięcego porażenia, czynione są starania, aby postawić Kubę na nogi. Przeszedł operację uwolnienia trzypoziomowego; miał podcięte ścięgno Achillesa, które wydłużono o 3cm, nacięty mięsień pod kolanami i przywodziciele pachwiny. Rodzice po przebytej operacji jeździli z Kubą na turnusy rehabilitacyjne. Po tej operacji Kuba prowadzony za rękę zaczyna chodzić. Jednak lekarze ortopedzi wspólnie z neurologiem stwierdzili, że u chłopca problem tkwi również w głowie- ma zaburzenia błędnika. Operacja dała również Kubie możliwość normalnego siedzenia, gdyż wcześniej siadał na kolanach, w literę „W”. Obecnie Kuba czeka na wyjazd do sanatorium do Gołdapii, gdzie będzie poddawany zabiegom na lokomacie (przyp. red. Urządzenie zapewniające prawidłowe cykle chodu (czas przenoszenia kończyny, długość kroku, prędkość chodu), zapobiega rozwojowi patologicznych kompensacji i umożliwia naukę prawidłowego chodu.)
Zebrane środki finansowe przeznaczone będą na dalsze leczenie i rehabilitację Kuby. Jest szansa na większe wyleczenie Kuby-przeszczep komórek macierzystych, jednak w przypadku porażenia jest to koszt około 120tys. zł . W przypadku Kuby wiąże się z tym szansa na poprawę widzenia oraz na zmiany neurologiczne.
W imieniu własnym, Kuby oraz jego rodziców, zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji „Zamiast kwiatka niosę pomoc … Dla Kuby”

Z rodzicami chłopca rozmawiał Przemysław Kubiak”

https://www.e-morag.pl/index.php/12-aktualnosci/2231-zamiast-kwiatka-niose-pomoc-2019-pomoc-dla-kuby-siepioly?fbclid=IwAR07TKd1otLwmXBp8ObgcIM5dQnnlD3W7xPEVzBX2CpKN1PUeIcPVR6ubBA

 

03_kwiatek1