Zajęcia z fonetyki języka rosyjskiego ze studentami I roku filologii rosyjskiej UWM w Olsztynie


12 grudnia 2018 r. uczniowie klas I i II uczący się języka rosyjskiego mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z fonetyki języka rosyjskiego ze studentami I roku filologii rosyjskiej UWM w Olsztynie. Zajęcia prowadziła Pani dr Magdalena Zaorska. Przed zajęciami powitała nas Pani dr Beata Jeglińska, zastępca dyrektora Instytutu Słowiańszczyzny Wschodniej UWM. Pani Doktor osobiście oprowadziła naszych uczniów po Wydziale Humanistycznym i przedstawiła kierunki studiów będące w ofercie edukacyjnej wydziału. Pod koniec zajęć z fonetyki odbyło się spotkanie ze studentami II roku Lingwistyki w Biznesie, którzy zapoznali uczniów z życiem studenckim „od kuchni”. Warto dodać, że jednym ze studentów uczestniczącym w spotkaniu był nasz absolwent Adrian Dunia. Bardzo dziękujemy za tak wspaniałe i ciepłe przyjęcie.  Wycieczkę zorganizowała nauczycielka j. rosyjskiego i doradca zawodowy A. Kosiewicz