Wystawa poświęcona trudnym stosunkom polsko – ukraińskim z lat 1943 – 45


27.09.2016 r. uczniowie klasy II a, w ramach lekcji historia i społeczeństwo, prowadzonej przez prof. K. Dudka, udali się do klubu garnizonowego w Morągu, na wystawę poświęconą trudnym stosunkom polsko – ukraińskim z lat 1943 – 45. Materiały zostały przygotowane przez lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej i zawierały głównie opis antypolskiej działalności Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Armii Powstańczej, zorganizowanej przede wszystkim, na Wołyniu w końcowej fazie II wojny światowej. Materiały zostały zaczerpnięte z wewnętrznych dokumentów ukraińskich i mają udowodnić autentyczność wydarzeń. Wszystkim zainteresowanym polecamy zapoznanie się z przygotowanymi zdjęciami i fragmentami tekstów. Warto poznawać własną historię, zwłaszcza nie do końca ujawniane do niedawna jej aspekty.