Wyjazd do Warszawy – udział w nagraniach teleturnieju „Koło fortuny”


25 lutego 2019 r., uczniowie wyróżnieni w klasyfikacji semestralnej pojechali do Warszawy pod opieką p. Krystyny Horbacz, p. Agnieszki Kochanowskiej, p. Marty Rybskiej oraz p. Sylwii Mazuro-Kostyszyn.

Nagrodą za osiągnięcia był udział w nagraniach teleturnieju „Koło fortuny”. Chwilę po godzinie 9:00 znaleźliśmy się w studio ATM, gdzie odbywają się nagrania. Czekając na rozpoczęcie, obserwowaliśmy kolorowe światła, orkiestrę, sprzęt telewizyjny, w tym ogromną, ruchomą kamerę. Obserwowaliśmy przygotowania uczestników teleturnieju oraz pracę wszystkich osób zaangażowanych w produkcję. Mimo że nie każdy z nas jest fanem programu, chyba wszystkich ekscytowało to doświadczenie, możliwość zobaczenia starań przy produkcji telewizyjnej od kuchni. Do zrealizowania mieliśmy cztery odcinki, co okazało się nie lada długim i wyczerpującym zadaniem. Praca klakiera, siedzącego kilka godzin prosto, z uśmiechem na twarzy, wśród głośnych dźwięków i migających, kolorowych świateł, to ciężki orzech do zgryzienia, ale daliśmy radę!

Po zakończeniu emocjonujących nagrań, udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie w czasie wolnym mogliśmy pozwiedzać i zjeść obiad. Idąc Krakowskim Przedmieściem, mijaliśmy mieszkanie Stanisława Wokulskiego, a nieopodal Zamku Królewskiego znaleźliśmy katedrę św. Jana, gdzie Kordian uczestniczył w spisku koronacyjnym. Te miejsca były szczególnie ważne dla uczniów rozszerzających język polski. W czasie zbiórki na Placu Zamkowym mieliśmy jeszcze chwilę, aby rzucić okiem na piękną warszawską Starówkę. Udaliśmy się do autokaru, gdzie o niepowtarzalną rozrywkę szczególnie zadbał jeden z uczniów, który zachęcał do wspólnego śpiewania, opowiadał żarty, czym wywołał szeroki uśmiech na niejednej twarzy. W takiej atmosferze, wróciliśmy bezpiecznie do domu.

52905327_305752473468113_3677020999317979136_n