Wycieczka do Olsztyna


13 grudnia 2018 r. uczniowie klasy II b pod opieką prof. Agnieszki Kochanowskiej oraz ks. Sławomira Milde wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Archiwum Państwowym. Tam odbyły się zajęcia, podczas których mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w owej instytucji. Zwiedziliśmy magazyn, gdzie zobaczyliśmy dokument nadania tytułu szlacheckiego podpisany przez samego Wilhelma II. Widzieliśmy również pomieszczenie służące do konserwacji zniszczonych dokumentów, książek.

Po zajęciach, w czasie godzinnej przerwy, mogliśmy swobodnie pospacerować po olsztyńskiej starówce. Czas wolny wiązał się z nieodłącznym elementem niemal wszystkich wycieczek, jakim jest rzecz jasna obiad. Dokładnie o godzinie 14:00 znaleźliśmy się w escape roomie, gdzie dobrani w zespoły ruszyliśmy gotowi na rozwiązanie zagadek. Tytuły pokoi, takie jak „Apokalipsa”, „Zamach na Napoleona” czy „Zbrodnia w domu leśniczego” wywoływały dreszcze u wszystkich graczy.

Współpraca przy kolejnych zadaniach w połączeniu z realnym, przerażającym klimatem to nie lada wyzwanie, jednak każdy starał się pracować jak najlepiej. Mimo zakończenia gry, długim, emocjonującym rozmowom nie było końca. Zadowoleni, wróciliśmy bezpiecznie do domu.