Wizyta w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu – Projekt Erasmus+


erasmus-logo-2

Ponieważ z powodów technicznych nie możemy zaprezentować relacji z drugiego dnia pobytu w Krakowie (jak tylko zostaną rozwiązane zaprezentujemy wam relację) postanowiliśmy upublicznić filmiki pokazujące nasz pobyt w dniu trzecim i czwartym. Sednem pobytu, ze względu na tematykę projektu, była wizyta w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu – muzeum utworzonym w 1947 staraniem byłych więźniów KL Auschwitz w celu zachowania „po wsze czasy” pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Chcielibyśmy aby choć na chwilę zastanowić się nad losem wszystkich poszkodowanych w czasach wojny i poddać rozwadze myśl „uczyńmy wszystko, aby nigdy się to nie powtórzyło”.