Walentynki w ZSL


Miłość… Jej zapach można było dzisiaj poczuć na szkolnym korytarzu, który został przyozdobiony pięknymi sercami. Romantyczny klimat dopełniła muzyka rozbrzmiewająca na przerwach, a to był dopiero początek walentynkowych atrakcji.
Szkolny samorząd uczniowski pod opieką pani prof. Magdaleny Jabłońskiej oraz ks. Sławomira Milde zadbał o to, by nie zaginęła żadna z kartek walentynkowych, których zbiórka trwała już od tygodnia. Każdy miał szansę wyznać swoje głęboko skrywane uczucia.
Tradycją stała się, w tak wyjątkowych dniach, możliwość uniknięcia przez ucznia niezapowiedzianej kartkówki czy pytania poprzez odpowiedni kolor ubioru! Tak było i dzisiaj. Korytarze zamiast być szaro-czarne, zapełniły się czerwonymi bluzami, koszulkami oraz spodniami.
Dodatkowo przeprowadzono loterię fantową. Emocji było co niemiara, ponieważ nagrody były naprawdę fantastyczne! Wśród nich znalazły się oryginalne torby sportowe o wartości 100 zł, wejściówki na siłownię, ogromny pluszowy piesek, ok 60. książek, ramek do zdjęć, biżuteria, kosmetyki i wiele więcej.Sprawiło to tym większą radość, że cel loterii był ważny dla uczniów. Zebrane pieniądze zostały przekazane na salę 28, która w przyszłości ma pełnić funkcję świetlicy. Warto zaznaczyć, że byłoby to niemożliwe bez zaangażowania zarówno uczniów, jak i nauczycieli z naszej szkoły, którzy z wielkim zapałem przynosili przedmioty na to wydarzenie, za co dziękujemy!
Walentynki to piękne święto celebrujące miłość. Tego dnia zatrzymajmy się na krótką chwilę, rozejrzyjmy i zobaczmy ile cudownych mamy wokół siebie ludzi. To dzień, w którym możemy okazać nasze uczucia nie tylko ukochanym, ale także rodzicom, dziadkom czy rodzeństwu, których przecież pełnią ogromną rolę w Naszym życiu. Na koniec warto przytoczyć słowa, które najtrafniej wpisują się w koncepcje dzisiejszego dnia, mianowicie:
„Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.”