W Zespole Szkół Licealnych w Morągu – teatralny „Kogel Mogel”


5 kwietnia 2019 r. to dzień szczególny dla grupy teatralnej „Pod Pretekstem”, bowiem wtedy właśnie odbyła się premiera komedii „Kogel Mogel” wg scenariusza Pierra Gripari. Piątkowy wieczór był zwieńczeniem dwumiesięcznej, intensywnej pracy aktorów i niezastąpionej reżyser- pani Krystyny Horbacz. Po przywitaniu zaproszonych gości, w szkolnej auli przenieśliśmy się na 40 minut w świat najsłynniejszych baśni, przedstawionych w sposób nieco… ironiczny. Postaci różnych bajek i baśni przychodzili bowiem do głupiego Inspektora Gadżet z prośbą o interwencję i pomoc. Ten z kolei, nieświadom swojej niekompetencji, pomieszał wszystko i w rezultacie powstał prawdziwy kogel mogel. Humor widocznie przypadł do gustu licznie zgromadzonej publiczności. Podczas ukłonów kończących przedstawienie, aktorzy otrzymali najcenniejszą z nagród- głośne, długie brawa, które dodawały satysfakcji. Przed aulą czekały już uczennice działające w samorządzie uczniowskim z przygotowanym ciastem, kawą i herbatą. Wówczas chętni goście mogli również wesprzeć inicjatywę  „Sali spotkań”. To był czas rozmowy młodych artystów z widzami, obfitujący w uśmiechy, gratulacje, słowa docenienia ich starań. Zadowolenie publiczności to motywacja dla miłośników teatru do podejmowania kolejnych wyzwań na scenie. Sztuka została przygotowana z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Uczniowie, którzy wystąpili w sztuce: Diabeł- Natalia Białek, Inspektor GażetWiktoria Buczek ,Duch Lustra – Maria Doroszczak, Wróżka Salsefia – Marta Hochherz, Książę – Łukasz Kosicki, Żona Drwala – Julia Lisowska, Rozbójnik – Ewelina Soroko, Królowa – Urszula Szymańska,  Wilk – Zuzanna Wiśniewska, Dziecko Żony Drwala – Klara Wińska.

Maria Doroszczak