Szkolny Turniej Noworoczny – wyniki


W dniu 3 stycznia 2020 roku odbył się Noworoczny Turniej e-sportowy. Dziewięć drużyn rywalizowało w dwie gry: Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. Organizatorami turnieju byli: mgr Krzysztof Staszan i mgr Łukasz Zaleski.

Od 2016 roku w naszej szkole realizowana jest innowacja „E-sport / projektowanie gier komputerowych – specjalność w zawodzie technik informatyk”. Innowacja umożliwia przygotowanie uczniów/absolwentów do wejścia w dynamicznie rozwijający się rynek e-sportu i gier komputerowych. Dzięki modyfikacjom nauczanych treści uczniowie zostaną zapoznani z technikami stosowanymi podczas projektowania gier komputerowych oraz technikami stosowanymi w rywalizacji drużynowej w grach komputerowych. Innowacja ma również na celu zapoznanie uczniów z optymalnymi podzespołami komputera stosowanymi pod kątem gier, aplikacji do projektowania grafiki i modernizacji stacji roboczej, która będzie wykorzystywana do tych celów. Innowacja odpowiada na olbrzymią popularność e-sportem i rozwojem projektowania gier komputerowych.

I miejsce w Counter-Strike: Global Offensive zdobyła klasa It

CS

I miejsce w League of Legends zdobyła klasa IVt

LOL

Fotorelacja: