Szkolenie połączone z upamiętnieniem śmierci polskich żołnierzy poległych w Afganistanie


W dniu 17 grudnia 2018 r. uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Licealnych w Morągu realizowali szkolenie strzeleckie w Jednostce Wojskowej.  W ramach szkolenia mieli oni okazję zapoznać się oraz szkolić na trenażerach i urządzeniach szkolno–treningowych służących do nauki strzelania z broni strzeleckiej i wozów bojowych.

Szkolenie odbyło się w bloku szkoleniowym JW. Uczniowie szkolili się na trenażerze  do nauki strzelania z karabinka typu „CYKLOP”, który jest przeznaczony do nauki, kontroli i oceny dokładności celowania podczas szkolenia i treningów ogniowych z broni strzeleckiej, zarówno pod nadzorem instruktora jak i w procesie samodoskonalenia, na terenowych obiektach szkoleniowych i w pomieszczeniach zamkniętych.

Uczniowie szkolili się również na trenażerze „ORTLES” bojowego wozu piechoty /BWP-1/, który przeznaczony jest do szkolenia podstawowego funkcyjnych (działonowego, dowódcy i kierowcy) oraz szkolenia kompleksowego załóg wozów bojowych BWP-1 bez użycia sprzętu bojowego.

Na zakończenie zajęć uczniowie klasy wojskowej zapalili znicze pod pomnikiem polskich żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie 21 grudnia 2011 roku.

Jacek CYCHYLIK