STRZELANIE BOJOWE UCZNIÓW KLASY WOJSKOWEJ


W dniu 10 kwietnia na strzelnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego i Kolekcjonerskiego w Obuchowie uczniowie klasy wojskowej  kolejny raz odbyli zajęcia ze szkolenia strzeleckiego. W ramach szkolenia uczniowie pierwszy raz strzelali z karabinka wojskowego 7,62 mm kbk AK, 9 mm pistoletu wojskowego oraz strzelby gładkolufowej.

Strzelanie jak zwykle poprzedzone zostało przypomnieniem warunków bezpieczeństwa oraz nauką łącznych czynności do strzelania, po czym uczniowie przystąpili do strzelania z trzech rodzajów broni. Karabinek wojskowy i pistolet są podstawowym indywidualnym uzbrojeniem żołnierzy RP, tak więc dobre opanowanie i posługiwanie się tym sprzętem jest niezbędne do właściwego wykonywania zadań na polu walki.

W czasie zajęć uczniowie przekonali się osobiście, że strzelania jakie wykonywali nie należą do łatwych i aby uzyskiwać dobre wyniki należy systematycznie ćwiczyć  prawidłowe przyjmowanie postaw strzeleckich, zgrywanie przyrządów celowniczych oraz ściąganie języka spustowego które wpływa na właściwie wykonanie strzelania.

Op. Jacek CYCHYLIK