Spotkanie z pastorem Wojciechem Płoszkiem


10 kwietnia 2018 r. odbyły się kolejne wykłady z cyklu Naukowa Wiosna Humanistów. Tym razem w naszej szkole gościł proboszcz parafii ewangelicko- augsburskiej w Ostródzie, ks. Wojciech Płoszek. Uczniowie klasy I a i I b mieli okazję poznać m. in. ciekawą historię Marcina Lutra i początki reformacji, jednak przede wszystkim różnice między Kościołem Katolickim a Luterańskim. Na przykład dowiedzieli się, że w Kościele Luterańskim księżmi mogą być również kobiety, co dla większości było ogromnym zaskoczeniem. Proboszcz przybliżył młodzieży podstawowe filary wiary, sakramenty uznawane przez luteranów, dokładając przy tym wszelkich starań, aby wszystkie informacje były jasne i zrozumiałe. Ks. Wojciech Płoszek przygotował również tradycyjną sutannę, w którą ubrało się dwóch ochotników. Swoim zaangażowaniem i poczuciem humoru sprawił, że licealiści ze skupieniem słuchali wykładu i… czekają na następne spotkanie!