PIERWSZE STRZELANIE UCZNIÓW KLASY WOJSKOWEJ


W dniu 27 lutego 2018 roku uczniowie klasy wojskowej II LO im. L. Kruczkowskiego w ramach szkolenia strzeleckiego odbyli swoje pierwsze strzelanie amunicją bojową. Szkolenie strzeleckie jest jednym z najważniejszych przedmiotów w ramach kształcenia uczniów o profilu wojskowym, tak więc po cyklu zajęć teoretycznych przyszedł czas na praktykę. Zasadniczym celem szkolenia jest nabycie podstawowej wiedzy z teorii strzału, poznanie przeznaczenia, charakterystyki oraz ogólnej budowy broni strzeleckiej, a na koniec realizacji strzelań.

Pierwsze strzelanie odbyło się na strzelnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego
w Obuchowie. Samo strzelanie poprzedzone zostało przypomnieniem warunków bezpieczeństwa, które na strzelnicy należy bezwzględnie przestrzegać, następnie uczniowie odbyli strzelanie z karabinka sportowego kbks. Powodem do zadowolenia może być to, że uczniowie mimo iż mieli pierwszy raz w życiu karabin „w ręku”, trafiali w tarczę, a niektórzy osiągnęli dobre wyniki. Kolejne zajęcia na strzelnicy realizowane będą z innych rodzajów broni.

Dodatkowo uczniowie zostali zaproszeni i zapoznani z zasadami przynależenia do Uczniowskiego Klubu Sportowego przez Prezesa Klubu Pana Stanisława Stapurewicza.