Nicholas Sparks – „Trzy tygodnie z moim bratem”


Trzy tygodnie

Książka oparta na faktach. Wzruszająca opowieść stworzona przez dwóch braci, Nicholasa i Micaha, połączonych na dobre i złe więzami rodzinnymi oraz wspomnieniami – zarówno tymi najlepszymi, jak i najgorszymi. We dwóch wyruszyli w podróż dookoła globu – jedyną taką w życiu – by odnaleźć nie tylko piękno świata, ale i siebie samych. Wspólnie zwiedzają ruiny Majów w Gwatemali, Inków w Peru, kamienne giganty na Wyspie Wielkanocnej, wyspy Cooka w Polinezji, świątynie Angkor Wat w Kambodży, Tadż Mahal w Indiach  i wiele innych miejsc, Jednocześnie odbywają sentymentalną podróż w przeszłość.  Z łezką i humorem wspominają dzieciństwo i młodość, sukcesy i niepowodzenia, rodziców i własne swoje różne drogi życiowe. Zacieśniają więzy braterskie. Wspólna podróż staje się dla nich wielką afirmacją życia.

W scenerii najpiękniejszych zakątków Ziemi śmiałek Micah i introwertyk Nicholas wspominają swoje pełne przygód dzieciństwo i tragedie, które wystawiły ich wiarę na próbę. I odkrywają fundamentalną prawdę o roli, jaką strata, miłość i nadzieja odgrywają w naszym życiu.

Opowiedziana z poczuciem humoru i niezwykłą szczerością historia braci przypomina, by przyjmować życie ze wszystkim, co niesie – dobrym i złym – i cieszyć się radosnymi chwilami, tymi na pozór nieistotnymi i tymi ważnymi. I doceniać ludzi, którzy sprawiają, że są możliwe.

Książka została zakupiona do naszej biblioteki w ramach priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

Źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

mgr Irena Borowska