Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”


„Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań” – napisał w specjalnym  liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zachęcając do udziału w akcji „Szkoła pamięta”.

Organizatorzy akcji odnieśli się do ważnych wydarzeń 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zainicjowana akcja sprawiła, że nasza szkoła dołączyła do społeczności pielęgnujących pamięć o historii.

Jak co roku młodzież pod opieką księdza Sławomira Milde oddała cześć zmarłym nauczycielom naszej placówki, zapalając symboliczne znicze i składając kwiaty na ich grobach.

Uczniowie klasy 1 Ap, pod opieką Dagmary Zawarczyńskiej – Kutarby, odwiedzili morąskie nekropolie. Każdy z uczniów zapalił znicz na bezimiennym, opuszczonym  grobie.

Na korytarzu szkolnym przygotowano tablice z gazetkami przywołującymi sylwetki młodych twórców walczących na barykadach Warszawy.  To właśnie oni, poeci – żołnierze, poświecili swoją młodość,  szczęście i życie, walcząc o wolność Polski. Przygotowana ekspozycja, wzbogacona fotografiami z Powstania Warszawskiego, miała uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

 Na szczególną pochwałę zasługują uczniowie klas 1Ap i 3b, którzy włączyli się w organizację akcji „Szkoła pamięta”.