Młodzi głosują


W czwartek 23.05.2019 r., wszyscy chętni mogli poczuć atmosferę wyborów i zagłosować na komitety wyborcze startujące w prawdziwych eurowyborach, w ramach akcji ‘Młodzi głosują”. Prawdziwe wybory odbyły się w niedzielę i prawdopodobnie zarówno frekwencja jak i procenty poparcia dla poszczególnych komitetów będą się różniły, ale nie o to w tym projekcie chodzi, jak piszą sami organizatorzy tzn. Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

– umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;

– dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów;

– zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.

Wyniki w szkole są następujące:

– frekwencja 49,25%

  1. KW Wiosna Roberta Biedronia 30,4 %
  2. KWW Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy – 27,5 %
  3. KKW Koalicja Europejska PO, PSL, SLD, .N, Zieloni – 19,3 %
  4. KWW Kukiz’ 15 – 13,1 %
  5. KW Prawo i Sprawiedliwość – 6,1 %
  6. KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 4,4 %

Przy okazji chciałbym bardzo podziękować Wiktorii, Sandrze i Martynie, które odbyły odpowiednie szkolenie i przeprowadziły wybory w naszej szkole.