Międzypokoleniowy Konkurs Historyczny „Polska Niepodległa”


13 listopada 2018 r. czworo uczniów naszego liceum pod opieką pani Agnieszki Kochanowskiej reprezentowało szkołę w międzypokoleniowym konkursie historycznym „Polska Niepodległa”, zorganizowanym z okazji stu lat niepodległej ojczyzny, który odbył się w ZSZiO w Morągu. Zakres wiedzy obejmował dzieje Polski od pierwszego rozbioru do odzyskania wolności. Licealiści podzieleni na dwuosobowe grupy rywalizowali z rówieśnikami z innych szkół oraz przedstawicielami prężnie działającego UTW, jednego z organizatorów przedsięwzięcia. Pierwszy etap konkursu polegał na udzieleniu odpowiedzi na 20 pytań testowych. Druga część spotkania opierała się na wypowiedzi ustnej. Uczestnicy aż trzykrotnie wybierali losowy obraz, zdjęcie lub mapę, na podstawie której mieli wyczerpująco opowiedzieć, co dana grafika przedstawia oraz do jakich wydarzeń bądź postaci nawiązuje, co było nie lada wyzwaniem. Werdykt ogłoszono następnego dnia w sali kinowej MDK. Reprezentantom naszej szkoły udało się zająć dwa czołowe miejsca, trzecie zaś należało do zespołu UTW. Zwycięstwo przypadło Bartkowi Kirylukowi i Marysi Doroszczak, natomiast drugim miejscem mogą pochwalić się Wiktoria Buczek oraz Kacper Kostrzewa.

sdr