Matematyka Bez Granic


Praca w zespole, pomysłowość, „sprytne” liczenie- takie umiejętności trenowali  uczniowie klasy 1a na lekcjach poprzedzających konkurs „Matematyka Bez Granic”. To międzynarodowe zawody, w których uczestniczy cała klasa. Corocznie odbywają się w ponad 40 krajach świata.

We wtorek 27-go lutego 6 grup rozwiązało 13 zadań konkursowych.  Polecenia  dotyczyły różnych działów matematyki. Sprawdzały wyobraźnię przestrzenną, znajomość wzorów, ale również zdolności manualne niezbędne do wykonania makiet i siatek. Treści zadań nawiązywały do życia codziennego – cen na stacji paliw albo rytmu ludzkiego serca. Liczono kąty między wskazówkami zegara i odległości w Układzie Słonecznym. Grupa językowców zmierzyła się z zadaniem sformułowanym w języku angielskim.

Zadania rozwiązane, rozwiązania wysłane- teraz pozostaje trzymać kciuki  i czekać na wyniki!

Anna Pająk, kl. 1A