Marcia DeSanctis – „100 Miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić”


100 miejsc we Francji

Sezon wakacyjny już dawno za nami, ale warto już zaplanować wakacje na przyszły rok. A może by tak pojechać do Francji i Paryża? Proponuję przeczytać książkę Marcii DeSanctis, której 100 pomysłów na wakacje we Francji są bestsellerem dziennika „The New York Times”. „Od ekskluzywnych butików po pchle targi, flagowych zabytków z topu listy UNESCO po ukryte, nielicznym tylko znane muzea, kameralnych koncertów w starych paryskich kościołach po gwarne świąteczne jarmarki w Alzacji, talasoterapii w Saint-Malo po kursy gotowania w Lyonie, samotnych spacerów wzdłuż klifów Étretat po wycieczki rowerowe wokół zamków nad Loarą…

Pośród setek przewodników o Francji ten jest absolutnie wyjątkowy. Z myślą           o kobietach przygotowała go zakochana we Francji, zapalona globtroterka Marcia DeSanctis. To 100 oryginalnych pomysłów na zwiedzanie, zakupy, edukację i relaks. Zapierający dech w piersiach rajd po miejscach pamięci, winnicach, najpiękniejszych ogrodach, lawendowych polach, kawiarniach i restauracjach, dużych miastach i najdalszych zakątkach. Francja jest taka piękna, a każda pora roku oferuje coraz to nowe atrakcje. 365 dni w roku to za mało, by odkryć wszystkie jej powaby i uroki, ale już jeden dzień wystarczy, by stracić dla niej głowę”. Jak sam tytuł wskazuje pozycja skierowana jest do Pań. W treści autorka zwraca się konkretnie do kobiet, niemniej jednak jest w niej wiele informacji, z których skorzystać może każdy, bez względu na płeć.

100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić to pozycja idealna, aby chociaż na chwilę przenieść się w klimatyczny francuski zakątek, zjeść croissanta i napić się aromatycznej kawy. Książka została zakupiona do naszej biblioteki ze środków Priorytetu 3 „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

mgr Irena Borowska

 

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

źródło okładki: źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl