Maraton Matematyczny


W środę 5 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyła się IV edycja Maratonu Matematycznego, w której wzięło udział 12 uczniów z klas trzecich Liceum. Celem konkursu było motywowanie uczniów do osiągania wysokich wyników maturalnych. Maturzyści mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności z zakresu matematyki podstawowej rozwiązując test składający się z 42 zadań zamkniętych, na których rozwiązanie było jedynie 90 minut.

Wyniki konkursu, we wtorek 11 grudnia 2018r. podsumował Pan Dyrektor  mgr Jan Horbacz wręczając dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców  i wydawnictwo Podkowa.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce – Piotr Klimek  kl. IIIa

II miejsce – Karol Kosowski  kl. IIIa

III miejsce – Łukasz Gancewski oraz Olga Siemianowska kl. IIIa

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach matematycznych.

Organizacją konkursu kierował zespół nauczycieli matematyki mgr Magdalena Jabłońska i mgr Irena Talko.