Lekcja o Funduszach Europejskich


24.10.2019 roku na lekcjach rozszerzonego WOS-u u prof. Dudka, uczniowie klas drugich i trzecich realizujący ten przedmiot, wzięli udział w projekcie Program Polska Wschodnia. Jest to instrument wsparcia rozwoju społeczno-gospodarczego 5 województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów ze szkół ponadpodstawowych po 100 klas z każdego województwa.  Celem akcji jest przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm.  Pierwsza lekcja poświęcona była  poznaniu zasad modelu biznesowego Canvas, który ułatwić ma w praktyce tworzenia własnej firmy. Druga lekcja natomiast to gra planszowa „Czas na Start-up!”

fundusze