KONKURS „Moja ojczyzna – Polska”


Rozpoczynamy rywalizację klas w konkursie „Moja ojczyzna – Polska”. Będzie ona polegała na rozwiązywaniu testów dotyczących  literatury, sztuki polskiej, historii Polski w XX w., przyrody, geografii Polski oraz polskich sportowców i ich osiągnięć. Brać udział będą trzyosobowe zespoły reprezentujące klasy. Każdego miesiąca, od października do marca, odbędzie się jeden testo wcześniej podanym zakresie wiadomości.

Życzymy udanej zabawy.

 

Konkurs

MOJA OJCZYZNA – POLSKA

Regulamin

 1. Konkurs odbywa się od października 2018 do marca 2019.
 2. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Licealnych w Morągu.
 3. Celami konkursu są
 • uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę;
 • popularyzacja wiedzy o Polsce;
 • kształtowanie umiejętności pracy w zespole;
 1. Klasy będą rywalizowały ze sobą w następujących kategoriach: literatura, sztuka polska, historia Polski w XX w., przyroda, geografia Polski, polscy sportowcy i ich osiągnięcia.

Na początku każdego miesiąca organizatorzy podadzą do wiadomości zakres materiału obowiązujący na najbliższym teście oraz termin jego przeprowadzenia. Klasy wystawiają trzyosobowe zespoły (skład zespołu może ulegać zmianie), których celem będzie rozwiązanie testu. Każda klasa biorąca udział w rozwiązaniu testu otrzyma punkty (od 10 do 1). Klasa, która nie wystawi zespołu do rozwiązania testu otrzyma 0 pkt. Wyniki będą udostępniane na bieżąco, na Facebooku szkoły.

Zwycięzcą konkursu zostanie klasa, która zdobędzie największą liczbę punktów.

 1. Harmonogram konkursów:
 • październik – literatura polska;
 • listopad – historia Polski w XX w.;
 • grudzień –przyroda Polski;
 • styczeń – sztuka Polska;
 • luty – polscy sportowcy;
 • marzec – geografia Polski.
 1. Nagrodę dla zwycięskiej klasy ufunduje Rada Rodziców.