KONKURS „MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO” ROZSTRZYGNIĘTY


Dnia 8.03.2018 r., podczas debaty językowej klas maturalnych, zostały wręczone nagrody  w konkursie „Mistrz Języka Polskiego”. Zmagania językowe uczniów odbyły się 20 lutego  i zostały zorganizowane w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego. W konkursie wzięło udział 18 uczniów liceum i 5 uczniów technikum. Test składał się z zadań zamkniętych  i otwartych sprawdzających wiedzę i umiejętności z zakresu poprawności językowej. Wyniki quizu, jak i wszelkie wątpliwości językowe, zostały omówione 27 lutego. Tytułem „Mistrza mowy polskiej” może szczycić się Maria Doroszczak z klasy 1b. Drugie miejsce  w potyczkach językowych zajęła Anna Pająk z klasy 1a. Ponadto wyróżniona została Dominika Stec z klasy 3b. Laureaci otrzymali nagrody, których fundatorem była Rada Rodziców przy Zespole Szkół Licealnych w Morągu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

                                                                                            Dagmara Zawarczyńska – Kutarba

DSC00206