Konkurs historyczny z okazji stulecia odzyskania niepodległości


10 października 2018 r. w Ostródzie odbył się konkurs historyczny z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klasy II i III pod opieką pani Agnieszki Kochanowskiej. Zakres wiedzy w teście obejmował historię państwa polskiego od początku jego powstania aż do odzyskania wolności. Po rozwiązaniu testów wybraliśmy się na krótką wycieczkę z przewodnikiem, poznając tym samym historię Ostródy. Następnie wszyscy goście i uczestnicy zabrali się w sali reprezentacyjnej zamku, aby obejrzeć inscenizację hołdu ruskiego, przygotowaną przez uczniów jednej z ostródzkich szkół. Na koniec nadszedł moment ogłoszenia wyników konkursu. Mamy przyjemność poinformować, że uczeń III klasy naszego liceum, Kacper Kostrzewa, wywalczył trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!