Klasy drugie w Trójmieście


15 marca 2019 r. uczniowie klas drugich spędzili intensywny dzień w Trójmieście. Podzieleni na dwie grupy wybrali zupełnie odmienne atrakcje.

Grupa, nad którą opiekę sprawowała p. Agnieszka Kochanowska, postanowiła zwiedzić  Muzeum II Wojny Światowej, aby lepiej poznać realia lat 30. i 40. ubiegłego wieku. Wystawa, którą w znacznej mierze stanowiły multimedia, filmy ze wspomnieniami uczestników tamtych wydarzeń, zachowane przedmioty, czy rekonstrukcje, pomogła licealistom jeszcze lepiej wczuć się w atmosferę nieludzkich i wbrew pozorom-nie tak dawnych czasów. Z pewnością przyczyniła się do głębszej refleksji każdego z nich, o własnych wartościach i docenianiu często zapomnianego faktu, że wojna nas nie dotyka. To niezwykle wzruszająca, cenna lekcja.

W tym samym czasie druga grupa uczniów wraz z p. Martą Rybską odwiedziła kino 7D oraz Manufakturę Cukierków. Kino 7D to miejsce, które dostarczyło wielu wrażeń, można było odczuć, że uczestniczy się w akcji. Zapach? Powiew wiatru? Dotyk? Tak, wszystko to w czasie jednego seansu! W Manufakturze Cukierków zaś uczniowie mogli obejrzeć proces przygotowywania, tworzenia lizaków, karmelków i innych słodkości, co również było niecodziennym doświadczeniem. Po tylu emocjach przyszedł czas na chwilę swobody na gdańskiej Starówce. Następnie przejechaliśmy do Teatru Muzycznego w Gdyni, gotowi na obejrzenie spektaklu „Wiedźmin”, czyli doskonałego widowiska artystycznego. Ekscytującym wydarzeniem było przyglądanie się akcji z pierwszych rzędów. Widzieliśmy dokładnie precyzję w każdym kroku aktorów i tancerzy. Nie obyło się bez pięknego śpiewu z tańcami w tle. Zaskoczeniem dla wielu widzów okazały się elementy akrobatyki cyrkowej, które jako kolejne dowodzą profesjonalizmu i talentu aktorów gdyńskiego teatru. To zaszczyt móc doświadczyć czegoś tak pięknego.