Humaniści w teatrze


Dnia 24 listopada 2019 r. uczniowie klasy 3 (j. polski  rozszerzony) wraz z opiekunem p. Krystyną Horbacz byli w Olsztynie w Teatrze im. S. Jaracza na przedstawieniu teatralnym pt. „Panny z Wilka” w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. W adaptacji oprócz tytułowych „Panien z Wilka” wykorzystano motywy z opowiadań „Sny” i „Ogrody”, a także wiersze Jarosława Iwaszkiewicza.

Spektakl „Panny z Wilka” według Jarosława Iwaszkiewicza jest opowieścią o konfrontacji z sobą i z czasem. Wiktor Ruben, przepracowany trzydziestosiedmiolatek, z polecenia lekarza bierze urlop i wyjeżdża na wczasy. Odwiedza krainę swojej młodości – raj, w którym nie był piętnaście lat. Spotyka pięć kobiet, które zapamiętał jako piękne dziewczyny lub jeszcze dzieci… Teraz są żonami i matkami. On samotny. Przeżył wojnę. Okazuje się, że pamiętały go przez te lata. Wspomnienia pierwszych erotycznych fascynacji zaczynają ożywać… Ale jest jeszcze ktoś – nieżyjący już jedyny przyjaciel Wiktora, kleryk Jurek. To z nim główny bohater toczy rozmowy w swoich myślach, próbując połapać się w swoich uczuciach.
Spektakl będzie także naszą podróżą w świat retro – umowna scenografia i kostiumy maja przywołać urok międzywojnia i atmosferę upalnego lata.

Resized_20191124_210435