Fizyka bawi i uczy!


           Wielu uczniów naszej szkoły zapewne sądzi, że fizyka to przedmiot trudny, nudny i do szczęścia nikomu nie potrzebny. Jednakże grupa „odważnych zapaleńców” rozszerzająca ten przedmiot i to zarówno na poziomie klas II jak i III może potwierdzić, że tak być nie musi.

           Na atrakcyjność tego interesującego przedmiotu składa się przede wszystkim różnorodność możliwości samodzielnego eksperymentowania podczas zajęć lekcyjnych. Zainteresowani uczniowie niejednokrotnie wykonują różne ciekawe doświadczenia, a dzięki temu jakby „niechcący” zdobywają wiedzę (i to w niewielkich grupach, bo fizyka przecież przez niewielu jest wybierana). Ponadto uczniowie często z własnej inicjatywy wykonują potrzebne pomoce  lub naprawiają te, które nieco uległy uszkodzeniu po to, aby można je było jeszcze choć raz „bezkarnie wykorzystać”.

           Zachętą do uczestniczenia w inspirujących zajęciach z fizyki na poziomie rozszerzonym, okażą się być może załączone do tego artykułu zdjęcia oraz krótkie (aby nikogo nie zanudzić) półminutowe filmiki z przeprowadzanych przez uczniów wybranych eksperymentów.

                                                Z szacunkiem dla zainteresowanych sympatyków przedmiotu

                                                                                        nauczyciel fizyki – Sławomir Bladowski