Dni Rodziny w ZSL!


                Tegoroczne obchody Dni Rodziny w Zespole Szkół Licealnych w Morągu rozpoczęliśmy 30 maja br. od uroczystego apelu poświęconemu św. Janowi Pawłowi II – patronowi rodzin. Mogliśmy jeszcze raz przypomnieć sobie pontyfikat naszego wielkiego rodaka. W czasie apelu słuchaliśmy o ważnych momentach z życia Karola Wojtyły z czasów szkolnych, kapłańskich, biskupich i papieskich. Mieliśmy możliwość obejrzeć wiele zdjęć, a także krótkich filmików z różnego rodzaju wystąpień i spotkań św. Jana Pawła II. Scenariusz tego apelu przygotowała Pani Krystyna Horbacz, za co z serca dziękujemy. Wyrazy podziękowania należą się także uczennicom prowadzącym apel: Oliwii Śliwińskiej (II A), Marysi Doroszczak (II B) i Wiktorii Buczek (II B), a także uczniom pomagającym w tworzeniu prezentacji: Rafałowi Stefańskiemu (II T)  i Szymonowi Szczurowskiemu (II T).

                W drugim dniu Dni Rodziny (31 maja 2019 r.) gościliśmy znanych raperów – Piotra i Jacka, którzy tworzą duet ewangelizacyjny pod nazwą „Wyrwani z niewoli”. Nasi goście przyjechali, by opowiedzieć swoją historię życia – historię zmagania się z uzależnieniami, a także poszukiwania sensu życia. Mieliśmy okazję do tego by posłuchać kilku utworów naszych gości. Był to czas poszukiwania wartości życia i uczenia się, że z silną wolą i Panem Bogiem wszystko jest możliwe.

ks. Sławomir Milde