Czy współczesny język polski jest zagrożony?


Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie klas maturalnych w twórczej debacie, która odbyła się 08 marca 2018 r. w szkolnej auli.  Pięcioosobowe drużyny z klas 3 A oraz z 3 B, które zostały przygotowane przez prof. Krystynę Horbacz oraz prof. Tomasza Kizłę, polemizowały ze sobą na temat szans i zagrożeń współczesnego języka polskiego. Poruszane problemy, a więc zapożyczeń, skrótów, błędów, języka mediów czy Internetu z pewnością były pretekstem nad refleksją na temat kondycji współczesnego języka oraz przygotowaniem do ustnej matury.

Debata była moderowana przez panią Paulinę Kalinowską – pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Uczniowie, którzy oskarżali kondycję języka polskiego

  • Kaja Michalik
  • Bartosz Bednarczyk
  • Piotr Kolterman
  • Wojciech Jachimowski
  • Mateusz Zaborowski

Uczniowie, którzy bronili języka polskiego:

  • Weronika Wacławiak
  • Dominika Stec
  • Agata Grzegrzółka
  • Magda Staniszewska
  • Izabela Sitek