B. A. Paris – „Na skraju załamania”


Naskraju załamania

A. Paris jest autorką znan z bestsellera Za zamkniętymi drzwiami, który rok temu wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym, a w Polsce gościł na listach bestsellerów przez ponad 30 tygodni. Wielu fanów pierwszej powieści czekało z niecierpliwością na premierę Na skraju załamania, która ma miejsce dokładnie rok po premierze debiutu.

Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy… Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie.

Cass Anderson jest nauczycielką historii, której życie pewnej nocy zmienia się w piekło. Kobieta  wraca  do domu boczną drogą,  lasem,  miejscem  rzadko  uczęszczanym,  w  czasie, kiedy na zewnątrz szaleje burza. „W trakcie podróży dostrzega zaparkowany w zatoczce samochód, a w nim samotną kobietę. W pierwszym odruchu zatrzymuje swoje auto, ale w związku z tym, że nikt nie reaguje na jej manewr – odjeżdża”. Następnego dnia dowiaduje się, iż kobieta zostaje brutalnie zamordowana. „Od tamtej nocy Cass nie może się pozbierać – regularnie powtarzające się głuche telefony mącą jej spokój, a ona sama czuje, że nieustannie jest obserwowana. Nawet najmniejszy dźwięk przyprawia ją o przyspieszone bicie serca i ciarki. Nękana wyrzutami sumienia zaczyna miewać kłopoty z pamięcią. Coraz częściej nie może sobie przypomnieć, czy zażyła lekarstwa, jaki kod odblokowuje alarm, gdzie zaparkowała samochód, dlaczego zamówiła dziecięcy wózek, skoro nie jest w ciąży, i czy leżący na blacie w kuchni nóż na pewno nie był pokryty krwią… Jedyne, czego nie może wyrzucić z pamięci, to twarz zamordowanej kobiety”.

Ten thriller pozwala nam całkowicie wczuć się w atmosferę niepokoju i niepewności.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com; www.lubimyczytac.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com