Anna Pająk finalistką XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego


W Konstancinie, od 3 do 6 kwietnia 2019 roku, odbył się etap finałowy XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, której organizatorem jest Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Wśród reprezentantów Warmii i Mazur znalazła się Ania Pająk, która wywalczyła tytuł finalisty. To wyróżnienie sprawia, że Ania ma zagwarantowany 100-procentowy wynik z języka polskiego na egzaminie dojrzałości. Przepustką do wielkiego sukcesu w ostatnim etapie olimpiady było napisanie pracy na temat:  Wierszem czy prozą? Rozważ możliwości obu tych sposobów kształtowania tekstu oraz ich powiązania z typami dyskursu i gatunkami w różnych epokach. Weź pod uwagę zróżnicowanie repertuaru form wierszowych i odmian stylistycznych prozy. Przedstaw zagadnienie na kilku wybranych przykładach. 

 Zaszczytny tytuł finalisty jest efektem ogromnego talentu humanistycznego, miłości do literatury, ogromnej pasji i wielkiego nakładu systematycznej, ciężkiej pracy. Opiekunem merytorycznym Ani podczas wszystkich etapów prestiżowej olimpiady był polonista Tomasz Kizło.

Gratulujemy !!!

OLiJP_AP_1

OLiJP_AP_2